Dnia 10 stycznia 2023 r. odbył się w naszej szkole już VIII Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej . Celem konkursu było promowanie aktywności twórczej wśród uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez śpiewanie, prezentacja umiejętności wokalnych i językowych oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy sposób.
Występy oceniało jury w składzie p. Jadwiga Ogłozińska, p. Lechosław Tarkowski, p. Justyna Zmysłowska. Uczniowie wystąpili jako soliści oraz w duetach. W konkursie wzięło udział 16 uczestników, każdy występ był nagrodzony ogromnymi brawami. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić laureatów konkursu. Finalnie przyznano: I miejsce Oliwia Iżko z SP w Kolanie, II miejsce Martyna Karwacka z SP w Kolanie, III miejsce Amelia Kaczanowska z SP w Sosnowicy. W kategorii duety zwyciężyli: I miejsce Aleksandra Kuźmicz i Nikola Grzywaczewska z SP w Sosnowicy, II miejsce Antoni i Zofia Gierulscy z Sp 1 w Parczewie, III miejsce Lena Frączkiewicz i Marcelina Kalbarczyk z SP w Milanowie. Wszyscy wokaliści otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów. Sponsorami w konkursie byli: Ogrodnictwo Wiesław Sidor, PMN Agro Piotr Naumiuk oraz Firma Kliszczyński. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego uczący w naszej szkole.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.