23 września 2020 r.

ul. 11 Listopada 90

21-200 Parczew

Status pod względem zgodności

Niniejsza strona internetowa jest częściowo zgodna, z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
- brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków,
- część dokumentów PDF posiada błędy w warstwie tekstowej (po skanowaniu/OCR),
dokumenty PDF nie są poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo opisane obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku braku dostępności prosimy o kontakt – podejmiemy wszelkie możliwe kroki, aby w rozsądnym terminie umożliwić dostęp. Osobą odpowiedzialną jest Katarzyna Maliszewska - koordynator do spraw dostępności, adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie 83 355-12-39 (w godzinach pracy sekretariatu). W ten sam sposób można przedstawiać propozycje rozwiązań umożliwiających dostęp dla szerszej grupy odbiorców.

Postępowanie odwoławcze

W przypadku nie uzyskania dostępności lub braku odpowiedzi z naszej strony na wniosek mogą Państwo złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich – https://www.rpo.gov.pl

Do budynku szkoły prowadzą wejścia od ul. Szkolnej oraz ul. 11 Listopada.
Pomieszczenie sekretariatu znajduje się na parterze po prawej stronie od wejścia.
Dostęp dla osób na wózkach możliwy jest przy pomocy platformy przyschodowej (przy trzech wejściach do szkoły: od sali gimnastycznej, wejście główne oraz wejście od ul. 11 Listopada, które jest otwierane tylko okazjonalnie). Krawędzie skrajne schodów oznaczone są w sposób kontrastowy.
Na wyższe piętra przemieszczać się można tylko schodami. Dostępne dla osób na wózkach są wszystkie pomieszczenia znajdujące się na parterze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych mieści się na parterze obok sali gimnastycznej. Na parkingu przy budynku szkoły (od strony sali gimnastycznej) znajduje się miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.