kuuuuukuuuuuuuuuuu dddddddddddddd ffffffffff
To jest is an example of a HTML caption with a link.
Aktualności
<< poprzedni  następny >>

Konkursy - obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Opublikowano 04-12-2018::Admin

Pliki do pobrania:

..........................................................................................................................................

Lista nagrodzonych uczniów w konkursach z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Komentarze 0

Ranger ... ciąg dalszy zmagań z robotyką smile.gif

Opublikowano 03-12-2018::Admin

Nasi szkolni programiści zainstalowali i uruchomili w Rangerze serwomechanizm z chwytakiem, dzięki któremu nasz robot potrafi przenosić lekkie przedmioty. Na poniższym filmie możecie zaobserwować, jak Ranger zmienia się w  .... śrubokrętowego wojownika bigsmile.gif

Miłego oglądania!

Realizacja i montaż wideo: Kacper Bojko, kl. VIIa

Komentarze 0

„ MOJA OJCZYZNA MA URODZINY” ŚWIĘTOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W PARCZEWIE

Opublikowano 28-11-2018::Admin
Taki dzień, taki rok zdarza się raz na sto lat! 
Trzeba zatem tak wielką rocznicę uczcić naprawdę szczególnie. W Szkole Podstawowej nr1 w Parczewie został zrealizowany specjalny okolicznościowy program edukacji patriotycznej – „Moja ojczyzna ma urodziny”, opracowany przez Panią Ewę Howorus. Honorowym patronatem objął go Pan Paweł Kędracki – Burmistrz Miasta, który był również fundatorem nagród, za co bardzo w imieniu wszystkich nagrodzonych dziękujemy.
W programie „Moja ojczyzna ma urodziny” uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły. Działania realizowane były w roku jubileuszowym od kwietnia do listopada. Odbyły się w tym czasie liczne rajdy rowerowe szlakiem miejsc pamięci i rezerwatów przyrody, gra miejska „Wędrówka śladami przeszłości”, seanse filmów patriotycznych – m.in. „Generał Nil”, „ Dywizjon 303 - historia prawdziwa”. Samorząd Uczniowski przygotował wystawę zdjęć – „100 lat mojej rodziny” oraz akcję „Kapsuła czasu”. 9.11. o godz.11.00 uczniowie włączyli się w ogólnopolskie wspólne śpiewanie hymnu „ Rekord dla Niepodległej” 
W trakcie realizacji programu przeprowadzono liczne konkursy. Konkurs fotograficzny i na prezentację multimedialną „„Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, konkursy na życzenia urodzinowe dla Polski w języku polskim i angielskim oraz list do przyjaciół - „Dumni z Polski!”, konkurs ortograficzny, konkurs plastyczny i na kartkę z pozdrowieniami - „Piękne, bo polskie.” Najmłodsi uczniowie przygotowali wspaniałe plastyczne torty, a członkowie Klubu Wolontariatu śliczne kwiaty. 
14 listopada odbyła się uroczysta akademia i bezpośrednio po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień. Fotorelację, prace uczniów i pełną listę nagrodzonych odnaleźć można na stronie szkoły www.sp1parczew.pl.
Na zakończenie realizacji projektu „Moja ojczyzna ma urodziny” chciałabym bardzo serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły, opiekunom SU, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wspaniałe realizowanie zadań, szczególnie dziękuję Pani Beacie Cyrance i Panu Marcinowi Kułakowi za pomoc w koordynacji programu.
Mam nadzieję, że „ Urodziny Ojczyzny” na trwałe zapiszą się w pamięci uczniów SP1, że na zawsze pozostaną im bliskie słowa największego z Polaków - Jana Pawła II:
„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych 
i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”
KOORDYNATOR PROGRAMU
EWA HOWORUS

Komentarze 0

Ranger w akcji! blink1.gif

Opublikowano 21-11-2018::Admin

Przedstawiamy filmik prezentujący (bardzo) podstawowe możliwości Rangera. Uczniowie z klas VI-VIII sukcesywnie, podczas zajęć rozwijających, zgłębiają wiedzę o możliwościach programowania i robotyki. Stworzyli program, dzięki któremu Ranger-em można sterować za pomocą klawiatury komputera oraz jego oświetleniem. Niebawem zaprezentujemy kolejne możliwości naszego robota. smile.gif

Realizacja i montaż wideo: Kacper Bojko, kl. VIIa

Komentarze 0

Certyfikat

Opublikowano 12-11-2018::Admin

Komentarze 0

<< poprzedni  następny >>