Wyniki konkursu plastycznego: "Sceny z życia Tadeusza Kościuszki"

Opublikowano 30-09-2017::Ewa Kaczmarska

Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I - VII Szkoły Podstawowej nr 1   w Parczewie.

Na konkurs wpłynęło 24 prace.

Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

Przewodniczący komisji - p. Marcin Filipowiecz

Członkowie: p. Joanna Haczuk, p. Dorota Sielska

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę pomysłowość i ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrodzono 6 prac, w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I - III:

• I miejsce     Izabela Dudzińska z klasy IIIc
  • II miejsce      Julia Sidor z  klasy IIb
  • III miejsce     Maja Piwowarczuk z klasy III b

W kategorii klas IV- VII

• I miejsce     Maja Kaczmarska z klasy VI a  ex aequo Roksana Jastrzębska  z klasy VII a
  • II miejsce    Marcelina Małagocka z klasy VII b ex aequo Mateusz Bzoma z klasy Vc
  • III miejsce   Aleksandra Zawiślak z klasy V b

• Karolina Komar z klasy VII c
  • Patrycja Łopacka z klasy VII a
  • Maria Gryciuk z klasy VII a

Odbiór  nagród  nastąpi podczas uroczystych obchodów podsumowujących rok patrona szkoły tj. dnia 13 października 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 w Parczewie.

Jury i organizator dziękują dzieciom za wykonanie prac. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

Piknik podsumowujący - Rowerowa Jedynka

Opublikowano 29-09-2017::Admin

Opublikowano 24-09-2017::Agnieszka Ślaska

Konkurs! Konkurs! Konkurs!

Samorząd Szkolny organizuje konkurs na Szablę Kościuszkowską .Zapraszamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do wspólnej zabawy i zrobienia szabli Tadeusza Kościuszki według swojego pomysłu. Szabla może być zrobiona z dowolnych materiałów. Prace prosimy przynosić do sali nr 12 lub 56. Konkurs trwa do 06.10.2017r.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego

p. B. Bartnicka- Prokopiuk

p. Agnieszka Ślaska

Opublikowano 19-09-2017::Admin

Pakiet biurowy, niemal jak "jedyny słuszny"

Opublikowano 19-09-2017::Admin

W szkole, w pracy, w domu używamy programów biurowych. Jedynym "słusznym", jednocześnie najbardziej popularnym jest pakiet biurowy firmy z Redmond (USA) - MS Office. Jednak istnieją na szczęście alternatywy i to w dodatku darmowe. Mozna oczywiście skorzystać z darmowego Libre Office, jednak wygląd i obsługa dokumentów *.docx, *.xlsx lub *.pptx odstrasza większość użytkowników.

Jest jeszcze jeden pakiet biurowy, składający sie z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i edytora prezentacji multimedialnych o nazwie WPS Office. Aplikacje do złudzenia przypominają płatnego office'a. Obsługa dokumentów MS Office jest niemal idealna. Jedyną uciążliwością jest wyświetlające się na starcie aplikacji okienko reklamowe, które można wyłączyć po 5 sekundach.

Pakiet w polskiej wersji językowej można pobrać ze strony www.wps.com (wps-community.org dla linuxa).