Rozwijamy nasze zmysły

Opublikowano 15-05-2018::Dorota Sielska

Na ostatnich zajęciach rozwijających uzdolnienia, postawiliśmy na zmysłowe poznanie świata. Dzieci, przy użyciu pianki do golenia i mąki, stworzyły ciekawą masę plastyczną tzw. piankolinę. Wspólne wyrabianie masy to nie tylko przesypywanie, mieszanie, ugniatanie, ale również mnóstwo radości i współpracy.

Teatralnie w SP1 Parczew

Opublikowano 25-04-2018::Admin

Dnia 17 i 19 kwietnia br. szkolne koło teatralne"Studio Dzieciaków" zaprezentowało przedstawienie "Calineczka". Widzami byli rodzice, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno- Językowego "Skowronek", a także z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Parczewie.
"Studio Dzieciaków" to dzieci pełne uzdolnień, pasji, dobrej energii, zaangażowania, odpowiedzialności i umiejętności współpracy. Kochają teatr. Lubią bawić się gestem, słowem , ruchem i pomimo tego, że sztuka teatralna jest jedną z ulotnych sztuk, godzinami pracują ze scenariuszem, doborem muzyki, kostiumów, aby choć przez chwilę poczuć magię teatru. Dziękujemy p. Tomaszowi Domańskiemu, który już kolejny rok współpracuje z nami i "czaruje światłem” na scenie.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY W TYCH DNIACH BYLI Z NAMI!

Ewa Kaczmarska

zaWODY dla Afryki

Opublikowano 23-04-2018::Dorota Sielska

,,zaWODY dla Afryki" to kolejna akcja edukacyjna UNICEF Polska, która przeprowadzona zostanie przez Szkolny Wolontariat na terenie naszej szkoły. Więcej o akcji na stronie www.unicef.pl

Opublikowano 23-04-2018::Admin

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1
w Parczewie

informuje, że szkoła posiada wolne miejsca
do oddziału przedszkolnego
na rok szkoły 2018/2019.

CYBERNAUCI.PL

Opublikowano 17-04-2018::Dorota Matuszewska

Cybernauci.pl – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci.

Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Cybernauci” realizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Ma on  na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania
z Internetu i TIK. W ramach projektu przygotowani przez fundację trenerzy – prowadzą
w naszej szkole zajęcia z uczniami, nauczycielami i rodzicami.
Zapraszamy Rodzicow na krótkie spotkanie z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu.

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 18 KWIETNIA 2018 r.

GODZ 16.00,  SALA NR 10