Opublikowano 19-02-2020::Anna Szymańska

Dnia 14 lutego 2020 z częścią grupy drugiej Kółka plastycznego Jedyneczki wybraliśmy się do Parczewskego Domu Kultury na wystawę malarstwa.

Mieliśmy przyjemność nie tylko doświadczać sztuki podziwiając niezwykle subtelne malarstwo akwarelowe Agnieszki Wróblewskiej, ale taże porozmawiać z artystką, która opowiedziała nam o swojej twórczości.

Ze spotkania wyszliśmy ubogaceni wewnętrznie i z nowym zapałem do pracy twórczej.

Opublikowano 13-02-2020::Anna Szymańska

Na drugim spotkaniu Kółka plastycznego Jedyneczki zajmowaliśmy się monotypią.

Monotypia to artystyczna technika graficzna wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej, niepowtarzalnej odbitki.
Polega ona na rozprowadzeniu cienkiej warstwy farby drukarskiej na szybkę lub inną gładką powierznię i przyłożeniu do niej czystej kartki papieru.
Następnie rysuje się na papierze kredkami wzór tak, by dłonią nie dotykać powierzchni. Uzyskana w ten sposób odbitka jest zawsze niespodzianką,
ponieważ czarny kolor tła rozkłada się nierównomiernie i zależy od grubości warstwy farby i nacisku kredki na papier.

Nasi uczniowie chętnie podejmowali wysiłek i próbowali wiele razy szukając najciekawszych, walorowych efektów.
W ten sposób powstało bardzo wiele niezwykłych prac, które prezentuję poniżej:

Badania przesiewowe słuchu, głosu i mowy

Opublikowano 13-02-2020::Admin

Apel SKW

Opublikowano 10-02-2020::Admin

6 lutego młodzież ze SKW pod opieką p. A . Kamińskiej i p. Moniki Gliniewicz zaprezentowała społeczności szkolnej przygotowany przez siebie apel. Przekazywane treści nawiązywały do głównych idei wolontariatu: pomocy, życzliwości dla drugiego człowieka, empatii i tolerancji.

Opublikowano 09-02-2020::Anna Szymańska
Pierwsze spotkanie Kółka plastycznego Jedyneczki to przygoda z "iris folding"-
techniką plastyczną polegającą na wykonywaniu wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków lekkiego papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys. Uzyskany kształt przypomina przesłonę aparatu fotograficznego (kształt przyklejonych, nachodzących na siebie listków).
Oto kolorowe prace naszych uczniów w technice "iris folding":