Opublikowano 08-12-2017::Dorota Matuszewska

KONKURS PROFILAKTYCZNY

"Listy do M..."

Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym dotyczącym zdrowego stylu życia. Konkurs jest formą podsumowania szkolnego  Programu  Profilaktyki  Uzależnień  "Wsparcie na Starcie"  realizowanego  w  SP 1 w 2017 roku.

Zasady konkursu:

Uczniowie klas I-VII przygotowują pracę literacką w formie listu, który powinien zawierać treści związane ze szkodliwym działaniem środków psychoaktywnych (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze) na zdrowie i życie człowieka lub treści dotyczące uzależnień od komputera, Internetu, telefonu komórkowego, cyberprzemocy.

Prace konkursowe należy składać do pedagoga szkolnego do 22 grudnia 2017 roku.

W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe.

D. Matuszewska

Opublikowano 03-12-2017::Agnieszka Ślaska

W dniu 24.11. 2017r. Samorząd Szkolny zorganizował dla klas 0-III tak zwane " Misiowe Warsztaty". Uczniowie w trakcie zajęć mogli posłuchać historii o  początkach pluszowego misia, nauczyć się piosenki i wierszyka lub wziąć udział w quizie o najsłynniejszych misiach z bajek. Uczennice klas VII A i VII B przygotowały wiele innych atrakcji dla najmłodszych takich jak: malowanie buziek, konkursy czy  układanie puzzli.Dużym powodzeniem cieszyło się " małe co nieco" czyli wafle posmarowane miodem. Zajęcia bardzo podobały  się najmłodszym uczniom. Każda klasa otrzymała pamiatkowy dyplom.

Dzień Pluszowego Misia rozpoczeliśmy już w poniedziałek od otwarcia wystawy poświęconej misiom.  Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w obchody tego święta, przynosząc swoich pluszowych przyjaciół.

Biwak Profilaktyczny

Opublikowano 30-11-2017::Monika Chomicz

W dn. 17 – 19 listopada 2017 r. ponad setka druhów i druhen z Łukowa, Białej Podlaskiej, Starych Kobiałek, Ryżek, Czemiernik i Parczewa wzięła udział w biwaku profilaktycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im.Tadeusza Kościuszki. Biwak został  zorganizowany pod hasłem „Odpowiedzialnie kieruj swoim życiem”.
          Tematyka zajęć koncentrowała się głównie wokół negatywnego wpływu alkoholu i innych używek na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie zabrakło jednak czasu na poznawanie historii Polski podczas festiwalu gier planszowych o Tadeuszu Kościuszce i zdobywaniu informacji o dziejach Parczewa.
          Sobotnie przedpołudnie minęło na grze terenowej „Monika niebezpieczeństw unika”, w czasie której harcerze podzieleni na patrole odnajdywali szereg punktów w różnych miejscach Parczewa i odpowiadali na związane z nimi pytania. Popołudniu harcerze stanęli do rywalizacji w trakcie warsztatów „Na torze Formuły 1”. Zuchy w tym czasie zapoznawały się ze znakami drogowymi i podstawowymi przepisami ruchu drogowego, poznawały pracę policjanta, uczyły się  jak prawidłowo wzywać policję. Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabawy, która była także okazją do ćwiczenia zmysłów, sprawności intelektualnej i fizycznej. Dla zuchów biwak stał się okazją do zdobywania w zabawie sprawności zespołowej „policjanta”.
Kominek „Szalona podróż” zorganizowany w sobotni wieczór, wskazał, jak wieść szczęśliwe życie wolne od nałogów.
          Celem zorganizowanego biwaku było przede wszystkim stworzenie młodym ludziom sposobności do kształtowania właściwych postaw z dala od uzależnień, pokazanie, że dobra zabawa jest możliwa bez alkoholu i innych używek. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w zaplanowane działania. Mimo zmęczenia rodziły się coraz to nowe pomysły i poprawiała się współpraca. Mamy nadzieję, że biwak na długo pozostanie w naszej pamięci.
          Warto dodać, że było to pierwsze duże przedsięwzięcie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej, które właśnie powstają w Szkole Podstawowej     nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Dlatego też organizatorzy (Monika Chomicz, Iwona Nowicka) szczególnie dziękują komendantowi Hufca Łuków – hm.Michałowi Mojskiemu za powierzenie nam organizacji biwaku, panu Jarosławowi Pastorowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 i panu Jackowi Jerzemu Piętowskiemu – wicedyrektorowi za umożliwienie jego zorganizowania w naszej szkole oraz za obecność w trakcie trwania zaplanowanych działań. Dziękujemy również kadrze, która poświęciła wiele czasu i energii na przygotowanie zajęć dla zuchów i harcerzy: druhnie Monice Raczyńskiej, Annie Maksymowicz, Magdalenie Czerskiej – Sadło i Barbarze Koczkodaj oraz druhnom: Jolancie Karwowskiej – Nowak i Wioletcie Grzesiewicz za pełnienie funkcji opiekuna grup.

Drzewko Dziękczynienia

Opublikowano 19-11-2017::Agnieszka Ślaska

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie Thanksgiving Tree- Drzewko Dziękczynienia.  Praca powinna mieć formę drzewka lub wieńca. Na pracy powinien znajdować się napis " I"m thankful for...."- ( jestem wdzięczny za...)

Na listkach powinno być napisane po angielsku za co jesteśmy wdzięczni. Prace należy składać do nauczycieli języka angielskiego do końca miesiąca.

Szkolna Wystawa Skarbonek

Opublikowano 19-11-2017::Agnieszka Ślaska

Samorząd Szkolny dziękuje wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom za udostępnienie eksponatów na Szkolną Wystawę Skarbonek. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i osób odwiedzających naszą szkołę. Osoby, które jeszcze nie odebrały swoich skarbonek mogą je odebrać z sali nr 12.