Koło plastyczne - JEDYNECZKI

Koło plastyczne Jedyneczki

Opublikowano 06-02-2020

Drugi semestr roku szkolnego 2019/20 obfituje w ciekawe wydarzenia szkolne i projekty edukacyjne. Jednym z nich jest reaktywacja koła plastycznego.

Celem naszego koła jest wyzwolenie w uczniach RADOŚCI TWORZENIA poprzez zaznajomienie z niekonwencjonalnymi technikami plastycznymi oraz tworzenie możliwości eksperymentowania z różnorodnymi materiałami. Zajęcia obejmują rozwój ekspresji i umiejętności artystycznych, mają dawać dzieciom poczucie, że każdy jest wyjątkowym twórcą i może odnieść sukces.
Program skierowany jest nie tylko do uzdolnionych plastycznie. W zajęciach mogą brać udział dzieci bez ograniczenia na wiadomości, umiejętności i poziom uzdolnień.
Zajęcia "Kółka plastycznego Jedyneczki" prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: z dziećmi klas I-III oraz IV-VIII.
Spotkania odbywają się w ramach zajęć pozalekcyjnych 1 raz w tygodniu.

W programie "Kółka plastycznego Jedyneczki" zaplanowano następujące techniki plastyczne:
· Malarstwo - farby akrylowe, akwarelowe, tempera, kolorowe tusze, collage (technika łączona),
· Rysunek - kredki, pastele olejne, pastele suche, rysunek patykiem, nitką, piórkiem
· Rzeźba- masa plastyczna samoutwardzalna,
· Grafika - linoryt, ceratoryt, monotypia, frottage, kalkografia
· Papieroplastyka - quilling, iris folding, origami, kirigami, papierowa wiklina
· Rękodzieło- decoupage, szydełkowanie, filcowanie na sucho, scrapbooking