W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć pod nazwą „Życzliwość nie boli”, podczas którego zajmowaliśmy się promowaniem tolerancji i zasad właściwego zachowania. Natomiast Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest 21 listopada, w którego obchody włączyliśmy się również. Jedną z tematycznych akcji Dnia Życzliwości było Spotkanie Literackie. Uczennica naszej szkoły Alicja Cyranek brała udział w konkursie organizowanym przez Pracownie „Miniatura” Dom Kultury „3D- Trzy Przestrzenie Kultury” w Lublinie -PTAKI NIE ZNAJĄ GRANIC w kategorii literackiej. Otrzymała nagrodę za opowiadanie „Ptakowice” oraz wyróżnienie w formie opowiadania zamieszczonego na łamach Magazynu kulturalnego "Miniaturka" Domu Kultury Czechów. Podczas spotkania Alicja przeczytała fragment swojego opowiadania oraz odpowiadała na pytania publiczności. Spotkanie Literackie miało na celu promowanie zasad życzliwości, do których nawiązywał główny bohater opowiadania Bruno oraz zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do brania udziału w konkursach literackich. Jeszcze raz gratulujemy nagrody!