W ramach realizacji międzynarodowego projektu Nóż i widelec w dniach 18-22 października odbyło się spotkanie koordynatorów i nauczycieli realizujących projekt. W trakcie wizyty w Ennis(Irlandia) przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie z Francji ( Bressuire), Wielkiej Brytanii (Amersham), Grecji (Velestano), Rumunii (Reghin) oraz Polski – nasza szkoła - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Parczewie zostali oficjalnie przywitani przez Mera Ennis i regionu Clare.  Dokonali ewaluacji dotychczasowych rocznych działań. W trakcie spotkań nasza delegacja zaprezentowała Lubelszczyznę, Parczew i okolice a także Szkołę Podstawową Nr 1. Pobyt w Irlandii pozwolił poznać irlandzką szkołę, jak również partnerskie szkoły biorące udział w projekcie. Rozmowy dotyczyły funkcjonowania  systemów oświatowych  w różnych krajach, problemów szkół i rozwiązań na czas pandemii.

Podczas spotkań został opracowany harmonogram działań i prac na lata 2021/22, które będą odbywać się w każdym z krajów a w naszej szkole realizować je będą uczniowie klas trzecich. Cały projekt związany jest z kuchnią europejską. W czasie jego trwania uczniowie poznają przepisy kulinarne  krajów partnerskich, będą próbować samodzielnie wykonać różne potrawy, odbędą się spotkania z dietetykami, zostanie zorganizowany bal kostiumowy, uczniowie zagrają on-line w kulinarną grę w statki. Przez cały rok tworzyć będą Muzeum Erasmusa.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na październik 2022 r w Grecji.

J.Pastor