Kartka z sercem

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

Szkolny Klub Wolontariatu bardzo chętnie włącza się w akcje na rzecz chorych dzieci. Jedną z form wsparcia jest wysłanie własnoręcznie robionej kartki z okazji urodzin. W obecnym roku szkolnym mieliśmy już dwukrotnie okazję, aby wywołać uśmiech na twarzy małych Jubilatów. Kartki wykonane przez Wolontariuszy zawsze przygotowywane są z ogromną starannością, gdzie wkładane jest całe jego serce.

Udział w biegach

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

W minioną niedzielę 3 marca na terenie miasta odbył się kolejny bieg uliczny,, Wilczym Tropem – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły, zarówno jako uczestnicy biegu jak również wolontariusze. Nasza młodzież nie tylko pomogła w przygotowaniu ponad 300 pakietów startowych, ale także dopingowała biegnących na trasie i wręczyła pamiątkowe medale wszystkim jego uczestnikom.

Zapraszamy do galeriismile.gif

,,Opatrunek na ratunek"

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

W miesiącu marcu zakończyliśmy akcję ,,Opatrunek na ratunek”, do której włączył się Szkolny Klubu Wolontariatu. Głównym jej celem było wsparcie Fundacji Redemptoris Missio poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych dla misyjnych przychodni działających na terenie Afryki. Dzięki zaangażowaniu sporej liczby uczniów, udało się zebrać naprawdę spory zapas opatrunków, który już wkrótce trafi do najbardziej potrzebujących punktów medycznych Afryki

.

Akcja "Polacy - Rodakom"

Opublikowano 15-01-2019::Admin

Akcje Dobrych Serc

Opublikowano 06-12-2018::Dorota Sielska

W ostatnich tygodniach nasi uczniowie brali czynny udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu i Świetlicę Szkolną.

W ramach akcji ,,Miś z klasą" zorganizowanej z okazji Dnia Pluszwego Misia, wolontariusze rozdali na terenie parczewskiego szpitala maskotki dla małych pacjentów.

,,Polacy- Rodakom" to kolejne działanie w ramch którego, zebralismy i przygotowaliśmy produkty na świąteczne paczki dla dzieci mieszkających na terenie Białorusi i Ukrainy.

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy włączyli sie w nasze działania.

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku upamiętnił pamięć tych, którzy stracili życie w obronie naszej Ojczyzny. Wszystkie groby poległych żołnierzy, którymi opiekuje się społeczność naszej szkoły zostały uprzątnięte a na ich płycie został postawiony zapalony znicz - symbol pamięci.

Na pomoc zwierzakom

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W miesiącu październiku Świetlica Szkolna wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu prowadziła zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Wspólnymi siłami udało się zebrać bardzo dużo a jeszcze bardziej cieszy fakt, ze co roku podarunków jest coraz więcej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasza zbiórkę.

Podsumowanie akcji BohaterON

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W ubiegłych tygodniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie mieli okazję wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu jakim był udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterON. Miała ona na celu upamiętnienie tych, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim. Wszyscy chętni uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane na ten cel pocztówki własnymi podziękowaniami i słowami uznania. Udało się wykonać ponad 200 szt. pocztówek, które zostaną przekazane żyjącym świadkom i uczestnikom Powstania. BohaterON był również doskonałą lekcją historii, która nabrała szczególnego wyrazu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaprszamy do galerii.

BohaterON

Opublikowano 01-10-2018::Dorota Sielska

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej akcji BohaterON. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek. Projekt ma nie tylko edukować młodzież, ale również wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Koordynatorami projektu w naszej szkole są p. Zofia Kaczmarek i p. Dorota Sielska.

więcej informacji na stronie: http://www.bohateronwtwojejszkole.pl/

Lekcja o UNICEF

Opublikowano 15-05-2018::Dorota Sielska
W dniu dzisiejszym tj. 14 maja, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu prowadzili warsztaty dla młodszych kolegów z klas I-III. Celem było przybliżenie dzieciom problemu braku wody w krajach rozwijających się, a także uświadomienie dzieciom jak ważne jest dostarczanie wody do organizmu i czym grozi jej brak. Warsztaty odbywały się pod patronatem UNICEF Polska, w ramach projektu ,,zaWody dla Afryki''.