Adopcja Szkoły w Afryce

Opublikowano 10-06-2019::Dorota Sielska

Republika Środkowej Afryki to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Od lat nękany wojnami domowymi, fatalną sytuacją gospodarczą i polityczną a także brakiem infrastruktury. To wszystko spowodowało, że 45 % społeczeństwa nie potrafi pisać ani czytać. W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA polska misjonarka s. Anna Jachimek walczy z analfabetyzmem prowadząć szkołę dla miejscowych dzieci. W szkole niestety brakuje niemal wszystkiego. Nasza Szkoła wychodząc na przeciw potrzebom społeczności w Ngaoundaye stała się członkiem Klubu Adopcyjnego. Dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy w zbiórkę makulatury, możemy zebrane w niej środki przekazać na rzecz szkoły w Afryce.

,,Kilometry Dobra"

Opublikowano 27-05-2019::Dorota Sielska

Organizatorem akcji ,,Kilometry Dobra” było Caritas Diecezji Siedleckiej. Jej głównym celem było uzbieranie środków na remont budynku w Milanowie, w którym znajdzie swoją siedzibę Centrum Aktywności dla osób niepełnosprawnych i seniorów z naszego terenu. Szkolny Klub Wolontariatu także włączył się w tą akcję, organizując na terenie szkoły zbiórkę według własnego pomysłu. W specjalnie przygotowanych miejscach można było za wrzucony pieniążek otrzymać słodki poczęstunek, zakładkę do książki, kolorową naklejkę, pomalować buzię lub wykonać fantazyjną fryzurę. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy i całej społeczności szkolnej uzbieraliśmy całkiem sporą kwotę, która wkrótce zasili konto Caritasu. Dodatkowym wsparciem naszej akcji była licytacja Koszyka Dobra pełnego łakoci i upominków przygotowanych przez członków Szkolnego Wolontariatu. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji a w szczególności Pani Iwonie Nowickiej, która stała się ostateczną zwyciężczynią.

Kartka z sercem

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

Szkolny Klub Wolontariatu bardzo chętnie włącza się w akcje na rzecz chorych dzieci. Jedną z form wsparcia jest wysłanie własnoręcznie robionej kartki z okazji urodzin. W obecnym roku szkolnym mieliśmy już dwukrotnie okazję, aby wywołać uśmiech na twarzy małych Jubilatów. Kartki wykonane przez Wolontariuszy zawsze przygotowywane są z ogromną starannością, gdzie wkładane jest całe jego serce.

Udział w biegach

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

W minioną niedzielę 3 marca na terenie miasta odbył się kolejny bieg uliczny,, Wilczym Tropem – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły, zarówno jako uczestnicy biegu jak również wolontariusze. Nasza młodzież nie tylko pomogła w przygotowaniu ponad 300 pakietów startowych, ale także dopingowała biegnących na trasie i wręczyła pamiątkowe medale wszystkim jego uczestnikom.

Zapraszamy do galeriismile.gif

,,Opatrunek na ratunek"

Opublikowano 08-03-2019::Dorota Sielska

W miesiącu marcu zakończyliśmy akcję ,,Opatrunek na ratunek”, do której włączył się Szkolny Klubu Wolontariatu. Głównym jej celem było wsparcie Fundacji Redemptoris Missio poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych dla misyjnych przychodni działających na terenie Afryki. Dzięki zaangażowaniu sporej liczby uczniów, udało się zebrać naprawdę spory zapas opatrunków, który już wkrótce trafi do najbardziej potrzebujących punktów medycznych Afryki

.

Akcja "Polacy - Rodakom"

Opublikowano 15-01-2019::Admin

Akcje Dobrych Serc

Opublikowano 06-12-2018::Dorota Sielska

W ostatnich tygodniach nasi uczniowie brali czynny udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu i Świetlicę Szkolną.

W ramach akcji ,,Miś z klasą" zorganizowanej z okazji Dnia Pluszwego Misia, wolontariusze rozdali na terenie parczewskiego szpitala maskotki dla małych pacjentów.

,,Polacy- Rodakom" to kolejne działanie w ramch którego, zebralismy i przygotowaliśmy produkty na świąteczne paczki dla dzieci mieszkających na terenie Białorusi i Ukrainy.

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy włączyli sie w nasze działania.

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku upamiętnił pamięć tych, którzy stracili życie w obronie naszej Ojczyzny. Wszystkie groby poległych żołnierzy, którymi opiekuje się społeczność naszej szkoły zostały uprzątnięte a na ich płycie został postawiony zapalony znicz - symbol pamięci.

Na pomoc zwierzakom

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W miesiącu październiku Świetlica Szkolna wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu prowadziła zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Wspólnymi siłami udało się zebrać bardzo dużo a jeszcze bardziej cieszy fakt, ze co roku podarunków jest coraz więcej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasza zbiórkę.

Podsumowanie akcji BohaterON

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W ubiegłych tygodniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie mieli okazję wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu jakim był udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterON. Miała ona na celu upamiętnienie tych, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim. Wszyscy chętni uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane na ten cel pocztówki własnymi podziękowaniami i słowami uznania. Udało się wykonać ponad 200 szt. pocztówek, które zostaną przekazane żyjącym świadkom i uczestnikom Powstania. BohaterON był również doskonałą lekcją historii, która nabrała szczególnego wyrazu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaprszamy do galerii.