Tłusty Czwartek ze SKW

W nawiązaniu do polskiej tradycji Tłustego Czwartku, Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz pączków i faworków. Słodkie wypieki znalazły wielu zwolenników. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność wolontariatu i cele charytatywne.

Apel SKW

6 lutego młodzież ze SKW pod opieką p. A . Kamińskiej i p. Moniki Gliniewicz zaprezentowała społeczności szkolnej przygotowany przez siebie apel. Przekazywane treści nawiązywały do głównych idei wolontariatu: pomocy, życzliwości dla drugiego człowieka, empatii i tolerancji.

Kartka pełna życzeń

Dzieci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu  kolejny raz własnoręcznie wykonywały urodzinowe i świąteczne kartki dla chorych dzieci. Poświęcony czas i włożone serce zaowocowały falą ciepłych i serdecznych życzeń.

Zbiórka karmy

Świetlica szkolna w dniach 14.10.2019 - 14.11.2019 prowadziła akcję zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w schronisku. Do tych działań dołączył Szkolny Klub Wolontariatu. Razem udało się zebrać 130 kg karmy, która zostanie przekazana do schroniska w Radzyniu Podlaskim.

Kiermasz Rogalików

7 listopada szkolny wolontariat zorganizował w naszej szkole kiermasz świętomarcińskich rogalików. Dzieci wraz z opiekunami przygotowały w domach pyszne wypieki. Chętnych do zakupu było bardzo dużo. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt w schronisku w Białej Podlasce. Akcja wolontariatu połączona została ze zbiórką karmy prowadzoną przez naszą szkolną świetlicę.

Pamiętamy...

22 października szkolny wolontariat porządkował groby polskich bohaterów narodowych i ludzi zasłużonych dla naszej szkoły. Wspólna praca została połączona z modlitwą za zmarłych. Akcja została zakończonazapaleniem zniczy.

Adopcja Szkoły w Afryce

Republika Środkowej Afryki to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Od lat nękany wojnami domowymi, fatalną sytuacją gospodarczą i polityczną a także brakiem infrastruktury. To wszystko spowodowało, że 45 % społeczeństwa nie potrafi pisać ani czytać. W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA polska misjonarka s. Anna Jachimek walczy z analfabetyzmem prowadząć szkołę dla miejscowych dzieci. W szkole niestety brakuje niemal wszystkiego. Nasza Szkoła wychodząc na przeciw potrzebom społeczności w Ngaoundaye stała się członkiem Klubu Adopcyjnego. Dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy w zbiórkę makulatury, możemy zebrane w niej środki przekazać na rzecz szkoły w Afryce.

,,Kilometry Dobra"

Organizatorem akcji ,,Kilometry Dobra” było Caritas Diecezji Siedleckiej. Jej głównym celem było uzbieranie środków na remont budynku w Milanowie, w którym znajdzie swoją siedzibę Centrum Aktywności dla osób niepełnosprawnych i seniorów z naszego terenu. Szkolny Klub Wolontariatu także włączył się w tą akcję, organizując na terenie szkoły zbiórkę według własnego pomysłu. W specjalnie przygotowanych miejscach można było za wrzucony pieniążek otrzymać słodki poczęstunek, zakładkę do książki, kolorową naklejkę, pomalować buzię lub wykonać fantazyjną fryzurę. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy i całej społeczności szkolnej uzbieraliśmy całkiem sporą kwotę, która wkrótce zasili konto Caritasu. Dodatkowym wsparciem naszej akcji była licytacja Koszyka Dobra pełnego łakoci i upominków przygotowanych przez członków Szkolnego Wolontariatu. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji a w szczególności Pani Iwonie Nowickiej, która stała się ostateczną zwyciężczynią.

Kartka z sercem

Szkolny Klub Wolontariatu bardzo chętnie włącza się w akcje na rzecz chorych dzieci. Jedną z form wsparcia jest wysłanie własnoręcznie robionej kartki z okazji urodzin. W obecnym roku szkolnym mieliśmy już dwukrotnie okazję, aby wywołać uśmiech na twarzy małych Jubilatów. Kartki wykonane przez Wolontariuszy zawsze przygotowywane są z ogromną starannością, gdzie wkładane jest całe jego serce.

Udział w biegach

W minioną niedzielę 3 marca na terenie miasta odbył się kolejny bieg uliczny,, Wilczym Tropem – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły, zarówno jako uczestnicy biegu jak również wolontariusze. Nasza młodzież nie tylko pomogła w przygotowaniu ponad 300 pakietów startowych, ale także dopingowała biegnących na trasie i wręczyła pamiątkowe medale wszystkim jego uczestnikom.

Zapraszamy do galeriismile.gif