Robotyka

Photon i Ranger - nasze roboty

Opublikowano 20-06-2018::Admin

Oto nasze roboty: Photon i Ranger. Photon jest urządzeniem gotowym do użytku od momentu wyjęcia z opakowania, natomiast roboty z serii mBot, jak nasz Ranger, wymagają złożenia z dostarczonych elemetów. Oczywiście Ranger został złożony, uruchomiony i przetestowany przez naszych uczniów.

Photon
Ranger

Robotyka w SP1!

Opublikowano 16-06-2018::Admin

Do naszej szkoły zawitała robotyka! Zajęcia komputerowe oraz informatyka zostały wzbogacone o dodatkowe pomoce dydaktyczne, dzięki którym uczniowie mogą bardziej praktycznie wykorzystać wiedzę z zakresu programowania w szkole podstawowej, czyli roboty: Photon oraz mBot Ranger. Urządzenia można programować przy pomocy laptopa, tabletu lub smartfona.
Photon może być wykorzystywany do zajęć począwszy od "zerówki" kończąc na klasach szkoły średniej. Odpowiednio przygotowane scenariusze zajęć, z wykorzystaniem robota Photon, mozna wykorzystać na dowolnych zajęciach, nie tylko informatycznych.
Ranger to robot, z którym przygodę mogą rozpocząć uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej wzwyż. Posiada bardzo duże możliwości oprogramowania oraz rozbudowy o dodatkowe elementy wyposażenia, np. czujniki, wyświetlacz, ramię chwytające, itp.