Edukacja wczesnoszkolna

Podróże najmłodszych

Opublikowano 10-10-2017::Admin

5 października 2017 roku uczniowie klas IB i 3C przenieśli się w baśniowy świat bombek.  Odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej i Fabrykę Bombek w Nowej Dębie, gdzie  podziwiali przepięknie ubrane choinki z różnych części świata i epok oraz setki ręcznie wykonanych bombek o niepowtarzalnych kształtach i kolorach. Niezapomniane wrażenia zapewnił pokaz powstawania i kolorowania bombki oraz samodzielne malowanie własnej, którą potem każdy artysta zabrał do domu. Wszyscy otrzymali w prezencie bombkę
z własnym imieniem. Zwiedzanie muzeum i fabryki bombek przyniosło wiele radości
i niezapomnianych wrażeń, co widać na zdjęciach znajdujących się w naszej galerii.
Tego dnia dzieci zwiedziły także Sandomierz. Podziwiały m.in. Rynek Starego Miasta, gotycki Ratusz, Bramę Opatowską, Zbrojownię, Zamek Królewski, Katedrę. Wędrowały trasą podziemną „Lochy Sandomierskie”, a także płynęli statkiem po Wiśle.
Wszystko ich zachwyciło, ale chyba najbardziej opowieści rycerza oraz możliwość zabawy w Zbrojowni, gdzie mogli przebierać się w stroje rycerskie, dotykać broni i podziwiać narzędzia tortur. Oczywiście to także uwieczniliśmy na zdjęciach.

Dzień Chłopaka w I B

Opublikowano 10-10-2017::Admin

W piątek 29 września, klasa IB uroczyście obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczęta z pomocą rodziców, przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów, zaśpiewały „sto lat” i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji przygotowana była także słodka niespodzianka: przepyszny tort oraz kosz wspaniałych słodyczy.
   Ten dzień był wyjątkowy: słodki, apetyczny, wesoły. I  jak tu nie kochać szkoły.
(Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia można obejrzeć w galerii).

Spotkanie z policjantem

Opublikowano 10-10-2017::Admin

W naszej szkole  duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. W ramach tej edukacji wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.
Najmłodszym uczniom naszej szkoły pan Policjant przedstawił i omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania i odpowiadali na pytania panów Policjantów.
Takie zajęcia z pewnością przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów oraz wpłyną to na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Maluchy Sprzątają Świat

Opublikowano 17-09-2017::Dorota Sielska

Również uczniowie klas młodszych ochoczo włączyli się w tegoroczną akcję,, Sprzątanie Świata".

Sport to zdrowie

Opublikowano 03-06-2017::Dorota Sielska

Uczniowie klasy IIb i IIc wzięli udział w Zawodach Sportowych.

Dzień Kobiet w klasach IIa i IIIc

Opublikowano 18-03-2017::Admin

8.III.2017 r uczniowie klasy IIa i IIIc gościli w swojej sali p. Żenię Komar, która hobbistycznie zajmuje się szyciem ubranek dla lalek. Pani Żenia przyniosła do szkoły swoje kolekcjonerskie lalki, ubrane we własnoręcznie wykonane kreacje. Miniaturowe ubranka dla lalek, były perfekcyjnie wykończone. Maleńkie żakiety miały podszewki, płaszcze zapinały się na haftki lub mikroskopijne guziczki. Artystka dopasowuje do strojów, własnoręcznie robione dodatki: kapelusze z filcui maleńkie bardzo pracochłonne torebki ze sprzączkami, klamrami i haftkami. Sama robi też biżuterię. Prezentacja p. Żeni bardzo się podobała dzieciom. Dziewczynki chętnie słuchały i oglądały wszystkie lalki i ich przepiękne stroje.

M. Kopińska

Tak się bawi kl IIa i III a

Opublikowano 01-03-2017::Małgorzata Kopińska

Dnia 23.II.2017r w naszej szkole odbył się kolejny bal karnawałowy. Tym razem bawiły się dwie klasy: klasa II a i klasa III a. Już od rannych godzin, widać było, że coś się święci. Korytarzami szkolnymi przemykali Batman i Spiderman, widziano kotka, wróżki,smoki, tygrysy i najprawdziwsze księżniczki!!! Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce. Wiele uśmiechu wywołały konkurencje przygotowane przez wychowawcę, m.in. taniec z balonami, gorące krzesła, itp. Całej zabawie towarzyszył słodki poczęstunek „ tłusto – czwartkowy”, przygotowany przez rodziców.
  Tak, dzień ten był naprawdę udany i niezwykły, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

M. Kopińska
E. Brzozowska

Zaczytana Szkoła

Opublikowano 23-02-2017::Admin
Zaczytana Szkoła
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie
„ZACZYTANA SZKOŁA”

Konkurs trwa od 7 listopada 2016 r. do 7 maja 2017 r. Szkoła wykonuje zadania przewidziane regulaminem konkursu aby otrzymać certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Celem akcji jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Konkurs plastyczny "Krajobraz zimowy"

Opublikowano 20-02-2017::Małgorzata Kopińska

„ Krajobraz zimowy” WYNIKI KONKURSU !!!!

Dnia 20.02.2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „ Krajobraz zimowy”.
Celem konkursu było ukazanie piękna zimowego krajobrazu przez dzieci a także rozwijanie zdolności plastycznych dzieci.

Zerówkowy bal karnawałowy smile.gif

Opublikowano 19-02-2017::Admin

"W karnawale same bale" - zgodnie z tradycją w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole odbyły się bale przebierańców. Przy pomocy ...