Opublikowano 12-11-2018::Admin

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku upamiętnił pamięć tych, którzy stracili życie w obronie naszej Ojczyzny. Wszystkie groby poległych żołnierzy, którymi opiekuje się społeczność naszej szkoły zostały uprzątnięte a na ich płycie został postawiony zapalony znicz - symbol pamięci.

Na pomoc zwierzakom

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W miesiącu październiku Świetlica Szkolna wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu prowadziła zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Wspólnymi siłami udało się zebrać bardzo dużo a jeszcze bardziej cieszy fakt, ze co roku podarunków jest coraz więcej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasza zbiórkę.

Podsumowanie akcji BohaterON

Opublikowano 26-10-2018::Dorota Sielska

W ubiegłych tygodniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie mieli okazję wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu jakim był udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterON. Miała ona na celu upamiętnienie tych, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim. Wszyscy chętni uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane na ten cel pocztówki własnymi podziękowaniami i słowami uznania. Udało się wykonać ponad 200 szt. pocztówek, które zostaną przekazane żyjącym świadkom i uczestnikom Powstania. BohaterON był również doskonałą lekcją historii, która nabrała szczególnego wyrazu w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaprszamy do galerii.

AKTYWNA TABLICA

Opublikowano 23-10-2018::Dorota Sielska

Z radością chcemy ogłosić, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup dwóch interaktywnych monitorów dotykowych Avtek Touchscreen Pro4K z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”. Taka pomoc dydaktyczna będzie cennym narzędziem aktywizującym uczniów do uczestnictwa w zajęciach. Mamy nadzieję , że działania te pozytywnie wpłyną na poprawę efektów kształcenia w naszej placówce.

Cieszy nas fakt kolejnego sukcesu naszej szkoły.