Wychowanie komunikacyjne

Jedziemy na etap wojewódzki BRD! smile.gif

Opublikowano 15-05-2016::Admin

Podczas powiatowego etapu turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym" nasza czwórka zawodników w składzie: Julia Grzeszczuk, Gabriela Kopiś, Sebastian Mazurek i Piotr Kot, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Oprócz zajęcia pierwszego miejsca oraz kwalifikacji, najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Piotrek Kot. Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja 2016 r. w Zalesiu k. Białej Podlaskiej.

Eliminacje do powiatowego etapu turnieju BRD 2016

Opublikowano 29-04-2016::Admin

29 kwietnia 2016 r. odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego etapu turnieju "Bezpeczeństwo w Ruchu Drogowym". Kwalifikacje uzyskali następujący uczniowie:

• Piotr Kot - 5b
  • Sebastian Mazurek - 5b
  • Julia Grzeszczuk - 6b
  • Gabriela Kopiś - 5b

W/w osoby wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 5 maja 2016 r.  w Dębowej Kłodzie.

Uczymy się ratować!

Opublikowano 10-04-2015::Admin

W dniach 10 marca i 12 marca 2015 roku uczniowie klas I –VI uczestniczyli w warsztatach udzielania I pomocy przedmedycznej. Przeprowadzili je studenci: Aneta Bielecka, Patrycja Strzałkowska, Marek Zańko, Tomasz Pitura, Bartłomiej Leszczyński i Piotr Kot. Przyjechali do nas z Katedry Zdrowia i Ratownictwa Medycznego w Białej Podlaskiej.
Warsztaty miały na celu przypomnienie oraz utrwalenie wiadomości i umiejętności zdobytych w zeszłym roku, dotyczących udzielania I pomocy przedmedycznej.
Zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna dotycząca różnych  wypadków i sposobów udzielania I pomocy ( omdlenia, zadławienia, oparzenia, skaleczenia ). Następnie odbyła  się praktyczna część zajęć w grupach. Uczniowie uczyli się bandażowania, układania w pozycji bezpiecznej. Ćwiczyli także na fantomach wdechy i uciśnięcia klatki piersiowej.
Mamy nadzieję, że coroczne ćwiczenia wyrobią w uczniach nawyk szybkiej reakcji i pomocy innym oraz pokonają strach przed wypadkiem.

Koordynatorki warsztatów
Ewa Brzozowska  i  Anna Markowska

Turniej BRD 2014

Opublikowano 30-04-2014::Admin

Tradycyjnie powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym odbył się w Debowej Kłodzie 29.04.2014 r. Na starcie stanęło 6 drużyn ze szkół podstawowych oraz 5 z gimnazjów. W tym roku jednak zmieniły się częściowo zasady rywalizacji szkół podstawowych, mianowicie drużyna musiała liczyć 4 osoby (2 dziewczynki i 2 chłopców),  podczas testu teoretycznego każdy zawodnik musiał rozwiązać dodatkowych 10 zadań z zakresu ruchu na skrzyżowaniach. W tym roku również nowością na etapie powiatowym była czwarta konkurencja, czyli pierwsza pomoc przedlekarska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kalisz Monika, Grzeszczuk Julia, Matuszewski Bartłomiej oraz Maksymiuk Paweł. Dzieci rewelacyjnie wywiązały się ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej jak i z testów teoretycznych,  miasteczko ruchu drogowego również przejechały dobrze. Jednak największą zmorą był jak co roku tor przeszkód. Ostatecznie "Jedynka" uplasowała się na bardzo dobrym 2 miejscu. Gratuluję i bardzo dziękuję moim podopiecznym za tak wspaniałe osiągnięcie i mam nadzieję, że w przyszłym roku Bartek i Paweł (kl. 6) spotakają się z nami na BRD 2015 zasilając szeregi drużyny Publicznego Gimnazjum z Parczewa, a Julia z Moniką oraz dwoma kolegami wywalaczą awans do turnieju wojewódzkiego.

GALERIA zaprasza!

Marcin Kułak