Certyfikat - Zaczytana Szkoła

Zaczytana Szkoła
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie
„ZACZYTANA SZKOŁA”

Konkurs trwa od 7 listopada 2016 r. do 7 maja 2017 r. Szkoła wykonuje zadania przewidziane regulaminem konkursu aby otrzymać certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Celem akcji jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Czytamy przedszkolakom

Opublikowano 08-11-2016::Admin

Głośne czytanie bajek ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Bajki rozwijają język, pamięć, wrażliwość i empatię, uczą myślenia, poszerzają wiedzę, pomagają odróżnić dobro od zła. Dlatego w dniu 21.10.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Czytamy przedszkolakom". Wspólnie z uczniami gimnazjum czytali wychowankom parczewskich przedszkoli najpiękniejsze bajki i wierszyki. Przedszkolaczki z wielkim zainteresowaniem  słuchały  pięknych bajkowych opowieści, podziwiając przy tym baśniowe stroje występujących uczniów. Na zakończenie spotkania maluchy wykonywały ilustracje do zaprezentowanych bajek.

Bożena Białacka

Z wizytą na Olimpie ...

Opublikowano 28-02-2015::Admin
27.02.2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie odbył się Konkurs Mitologiczny, który wszedł na stałe w program imprez szkolnych. Udział w nim wzięli przedstawiciele klas piątych, którym dzielnie kibicowali pozostali uczniowie. Przedmiotem zmagań były treści mitologii greckiej. Uczniowie wykazali się wiedzą, często wykraczając poza wiadomości obowiązujące w klasie piątej.
Aby poczuć atmosferę starożytnej Grecji, zawodnicy przebrali się w ' boskie ' stroje, a nazwy swoich drużyn powiązali z mitologią. W sprawnym przebiegu konkurencji pomagały nimfy.
Pierwszy raz w historii konkursu wszystkie 3 drużyny zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy!!!
Dzięki atmosferze konkursu, wspaniałym starożytnym strojom i greckiej muzyce przynieśliśmy się w czasie i staliśmy się gośćmi na Olimpie.

GALERIA ZAPRASZA smile.gif

Mały Konkurs Recytatorski 2014

Opublikowano 25-04-2014::Admin
Dnia 23 kwietnia 2014 r. odbyły się szkolne Eliminacje XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, ogłoszonego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W tym roku wzięła w nim rekordowa liczba sześćdziesięciu uczniów z klas I - VI.
Jury w składzie: Bożena Drabik, Danuta Szyprowska, Agnieszka Kasperczuk i Małgorzata Kopińska wtypowało do kolejnego etapu następujących uczniów:

1. Zofia Jedlińska kl. Ia
2. Maja Domańska kl. Ia
3. Ksenia Howorus kl. Ic
4. Kinga Wróblewska kl. Ic
5. Roksana Zdunek kl. Ic
6. Dorota Filipek kl. IVa
7. Justyna Filipek kl. IVa
8. Michał Suchodolski kl. Va
9. Elwira Stajniak kl. VIa
10. Aleksandra Saweczko kl. VIb
11. Anna Kozłowska kl. VIb

Do etapu powiatowego, który odbył się 8 maja 2014 r. zawalifikowały się: Zosia Jedlińska, Roksana Zdunek, Aleksandra Saweczko i Anna Kozłowska. recytacja Ani zachwyciła komisję i uczennica ta będzie reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbędzie się 4 - 5 czerwca 2014 r. w Lublinie. Gratulujemy!!!

Izabela Filipek

Konkurs "List do taty"

Opublikowano 17-12-2013::Admin

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "List do taty". Jego ideę zaproponowała Komisja Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP, a w naszym województwie pieczę sprawował senator Grzegorz Bierecki. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych i szóstych. Ich zadaniem było napisanie listu, w którym należało opisać relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Nadrzędnym celem konkursu było zwrócenie uwagi na rolę ojca w rodzinie i propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Konkurs został przeprowadzony we wrześniu i październiku. Wzięło w nim udział 30 uczniów z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że wyróżniono prace dwóch naszych uczennic z klasy VIc: Alicję Brygułę i Aleksandrę Jeśkiewicz. 11 grudnia 2013 r. do naszej szkoły przyjechał przedstawiciel biura senatorskiego p. Grzegorza Biereckiego i wręczył laureatkom nagrody.

I. Filipek