WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Opublikowano 23-10-2018

Dzień Edukacji Narodowej to najlepszy moment na refleksję, podsumowanie, gratulacje i życzenia. Z okazji tego święta dnia 12 października 2018 r. ponad 80pedagogów z terenu delegatury KO w Białej Podlaskiej zostało uhonorowanych podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Odebrali oni Brązowy Krzyż Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale Za Długoletnią Służbę, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Sebastiana Dudę. Nie zabrakło również Medali Komisji Edukacji Narodowej,nagród Ministra Edukacji Narodowej, a także nagród Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Parczewa. Uroczystość z udziałem Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, Dyrektora delegatury KO w Białej Podlaskiej Małgorzaty Kiec oraz wizytatorów delegatury,odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowychi samorządowych, w tym współgospodarz uroczystości – Burmistrz Miasta Parczew Paweł Kędracki, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj,  Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego Artur Becher, wójtowie, komendanci parczewskich służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz  przedstawiciele duchowieństwa.

To pierwsza taka uroczystość w powiecie parczewskim. Towarzyszył jej niezwykle poruszający i doniosły charakter części artystycznej, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie. W okolicznościowych przemówieniach prelegenci nie szczędzili pedagogom słów uznania, podkreślając jak wielką misją i odpowiedzialnością jest nauczaniew dzisiejszym świecie.  W imieniu nagrodzonych nauczycieli słowa podziękowania przekazałaEwa Grodzka,  Dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim. Każdy z uczestników spotkania otrzymał od uczniów szkoły drobną pamiątkęz myślą, która powinna towarzyszyć codziennej pracy pedagoga: ,,Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”/B. Conklin/