Edukacja wczesnoszkolna

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole  duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. W ramach tej edukacji wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.
Najmłodszym uczniom naszej szkoły pan Policjant przedstawił i omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania i odpowiadali na pytania panów Policjantów.
Takie zajęcia z pewnością przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów oraz wpłyną to na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Maluchy Sprzątają Świat

Również uczniowie klas młodszych ochoczo włączyli się w tegoroczną akcję,, Sprzątanie Świata".

Sport to zdrowie

Uczniowie klasy IIb i IIc wzięli udział w Zawodach Sportowych.

Dzień Kobiet w klasach IIa i IIIc

8.III.2017 r uczniowie klasy IIa i IIIc gościli w swojej sali p. Żenię Komar, która hobbistycznie zajmuje się szyciem ubranek dla lalek. Pani Żenia przyniosła do szkoły swoje kolekcjonerskie lalki, ubrane we własnoręcznie wykonane kreacje. Miniaturowe ubranka dla lalek, były perfekcyjnie wykończone. Maleńkie żakiety miały podszewki, płaszcze zapinały się na haftki lub mikroskopijne guziczki. Artystka dopasowuje do strojów, własnoręcznie robione dodatki: kapelusze z filcui maleńkie bardzo pracochłonne torebki ze sprzączkami, klamrami i haftkami. Sama robi też biżuterię. Prezentacja p. Żeni bardzo się podobała dzieciom. Dziewczynki chętnie słuchały i oglądały wszystkie lalki i ich przepiękne stroje.

M. Kopińska

Tak się bawi kl IIa i III a

Dnia 23.II.2017r w naszej szkole odbył się kolejny bal karnawałowy. Tym razem bawiły się dwie klasy: klasa II a i klasa III a. Już od rannych godzin, widać było, że coś się święci. Korytarzami szkolnymi przemykali Batman i Spiderman, widziano kotka, wróżki,smoki, tygrysy i najprawdziwsze księżniczki!!! Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce. Wiele uśmiechu wywołały konkurencje przygotowane przez wychowawcę, m.in. taniec z balonami, gorące krzesła, itp. Całej zabawie towarzyszył słodki poczęstunek „ tłusto – czwartkowy”, przygotowany przez rodziców.
  Tak, dzień ten był naprawdę udany i niezwykły, z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

M. Kopińska
E. Brzozowska

Zaczytana Szkoła

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie
„ZACZYTANA SZKOŁA”

Konkurs trwa od 7 listopada 2016 r. do 7 maja 2017 r. Szkoła wykonuje zadania przewidziane regulaminem konkursu aby otrzymać certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Celem akcji jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Konkurs plastyczny "Krajobraz zimowy"

„ Krajobraz zimowy” WYNIKI KONKURSU !!!!

Dnia 20.02.2017r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „ Krajobraz zimowy”.
Celem konkursu było ukazanie piękna zimowego krajobrazu przez dzieci a także rozwijanie zdolności plastycznych dzieci.

Zerówkowy bal karnawałowy smile.gif

"W karnawale same bale" - zgodnie z tradycją w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole odbyły się bale przebierańców. Przy pomocy ...

Bal karnawałowy klasy Ib i IIb

Dzień14 luty był okazją do wspólnej zabawy na Walentynkowym Balu Przebierańców.

Lekcja Przyrody na żywo

Dnia 9 lutego do naszej Szkoły zawitał zespół ,,Zielone lekcje".